Aukcja Militariów / 24 kwietnia 2021

3. Józef Brodowski | Jan III Sobieski, ok. 1860–1880

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja MilitariówJan III Sobieski, ok. 1860–1880
Józef Brodowski | Jan III Sobieski, ok. 1860–1880Józef Brodowski | Jan III Sobieski, ok. 1860–1880

Józef Brodowski (1828 Warszawa-1900 tamże)

Jan III Sobieski, ok. 1860–1880

akwarela, papier, 48,7 × 44,7 cm
sygn. p. d.: JB

Na odwrocie obrazu odręczna adnotacja, zapisana ołówkiem: Józef Brodowski/(Malował z Juliuszem Kossakiem/wspólnie) ur. 1828 (…) Studia Petersburg pod kier. Willewalde/Paryż u H. Verneta/Uczeń Hadziewicza i Suchodolskiego. W prawym górnym rogu cyfry „2/71”.
Do obrazu dołączona jest ekspertyza dr Mariusza Klareckiego z 2018 roku.

Cena wywoławcza:
78 000 zł