Kościół św. Bartłomieja w Gdańsku, 1855 r., rycina pochodząca z teki: ?Das malerische Danzig um 1850?, wyd. Danziger Verlags-Gesellschaft m.b.H., Gdańsk 1921 r., Meisenbach Riffarth & Co., Berlin, nakład 500 sztuk; sygn. na płycie: monogram wiązany ?ICS? i data 1855; akwaforta, wym. 32,8 x 23,7 cm (odcisk płyty)