11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

51. Joanna Mlącka | Konstrukcja, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuKonstrukcja, 2014
51
Konstrukcja, 2014

Joanna Mlącka (ur. 1981)

Konstrukcja, 2014

olej, płótno, 70 x 60 cm, opisany na odwrocie

2015 – wystawa zbiorowa „Nowy alfabet sztuki”, Wzgórze Zamkowe, Kielce
2015 – wystawa zbiorowa „XI Ogólnopolski Plener Plastyczny Pstrągowa 2014”, Galeria Kierat
ZPAP, Szczecin

Joanna Mlącka W latach 2005 ? 2010 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obroniła dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni malarstwa prof. J. Modzelewskiego, oraz aneks z fotografii w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. W roku 2009 w ramach programu Erasmus studiowała na Vysokiej Škole Výtvarných Umení w Bratysławie. Od 2013 roku jest doktorantką Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Otrzymała nagrodę imienia Prof. Józefa Szajny oraz wyróżnienie Ewy Tomaszewskiej za pracę dyplomową w 2010 roku. Jest laureatką nagrody Inicjatywy ENTRY w 2011 roku, finalistką 11 edycji ogólnopolskiego malarskiego konkursu im. GEPPERTA oraz stypendystką miasta stołecznego Warszawa z 2013 roku. Regularnie prezentuje swoje prace na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Na temat jej twórczości pisano m.in. w kwartalniku ?EXIT Nowa Sztuka w Polsce?, miesięczniku "Businessman" a także w książce ?Przewodnik po galeriach. Sztuka inwestowania w sztukę. tom 3?. Jest autorką kilku indywidualnych wystaw, m.in: 2014 - "Obraz zewnętrzny. Obraz wewnętrzny.", Galeria Korekta, Warszawa; 2014 - "Procesy nieodwracalne/ przywracanie", Galeria Arttrakt, Wrocław; 2013 - "Grawitacja", Galeria (-1), Polski Komitet Olimpijski, Warszawa; 2012 - "Esencja", Gale­ria Klimy Bocheńskiej, Warszawa; 2012 - "Ogród nieznany", Galeria Promocyjna, Warszawa; 2011 - "Proste historie", Galeria Korekta, Warszawa; 2010 - Joanna Mlącka - Malarstwo, Centralny Basen Artystyczny, Warszawa.
Cena wylicytowana
1 700 zł