akwarela, papier, 24,5 x 35 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: J. Pawłowski 1934/GDAŃSK.
Jerzy Pawłowski Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Znakomity malarz akwarelista i pejzażysta. W jego twórczości dominują malownicze przedstawienia różnych zakątków Warszawy. Sporadycznie w jego twórczości znajdujemy widoki z Krakowa, Wilna czy z Gdańska.