Dawny Gdańsk i okolice / 14 sierpnia 2014

9. Jerzy Pawłowski | Brama przy kościele Mariackim

HomeAukcje archiwalneDawny Gdańsk i okoliceBrama przy kościele Mariackim
Brama przy kościele Mariackim

Jerzy Pawłowski (1909-1989)

Brama przy kościele Mariackim

akwarela, tektura, 48,5 cm × 33,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d: J. Pawłowski/Gdańsk
Jerzy Pawłowski Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Znakomity malarz akwarelista i pejzażysta. W jego twórczości dominują malownicze przedstawienia różnych zakątków Warszawy. Sporadycznie w jego twórczości znajdujemy widoki z Krakowa, Wilna czy z Gdańska.