Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

19. Jerzy Mróz | Ślady 10, 1984

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichŚlady 10, 1984
Ślady 10, 1984

Jerzy Mróz (1946 – 2010 Łódź)

Ślady 10, 1984

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. p. d.: 'JERZY T. MRÓZ', na odwrocie nalepka autorska i nalepka adresowa, pieczęcie i numery inwentaryzacyjne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Reprodukowany i wystawiany: P. Dmochowski, Visions des Tenebres. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Częstochowa - Warszawa - Gdańsk 2004, s. 38

Jerzy Mróz Polski malarz współczesny. Studia ukończył w 1970 r. na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Poza malarstwem sztalugowym uprawiał także rysunek i grafikę. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie. Laureat m.in. I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Jana Spychalskiego w Poznaniu (1974 r.) oraz Ogólnopolskiego konkursu z okazji 30-lecia PRL w Warszawie (1975 r.). Prace artysty znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
12 000 zł