Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

20. Jerzy Mróz | Schody III

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichSchody III
Schody III

Jerzy Mróz (1946 – 2010 Łódź)

Schody III

Schody III, 1984
olej, płótno, 65,5 x 81 cm
sygn. p. d.: 'JERZY T. MRÓZ 84', na odwrocie nalepka autorska (zniszczona), pieczęcie i numery inwentaryzacyjne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Jerzy Mróz Polski malarz współczesny. Studia ukończył w 1970 r. na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Poza malarstwem sztalugowym uprawiał także rysunek i grafikę. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie. Laureat m.in. I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Jana Spychalskiego w Poznaniu (1974 r.) oraz Ogólnopolskiego konkursu z okazji 30-lecia PRL w Warszawie (1975 r.). Prace artysty znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
0 zł