Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

21. Jerzy Mróz | Bez tytułu

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichBez tytułu
Bez tytułu

Jerzy Mróz (1946 – 2010 Łódź)

Bez tytułu

olej, płótno, 60 x 54 cm
sygn. l. d.: 'JERZY T. MRÓZ'

Jerzy Mróz Polski malarz współczesny. Studia ukończył w 1970 r. na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Poza malarstwem sztalugowym uprawiał także rysunek i grafikę. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie. Laureat m.in. I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Jana Spychalskiego w Poznaniu (1974 r.) oraz Ogólnopolskiego konkursu z okazji 30-lecia PRL w Warszawie (1975 r.). Prace artysty znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
0 zł