Aukcja Sztuki XXI wieku / 28 maja 2022

6. Jerzy Baranowski | Bez tytułu, 2020

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, 2020
Jerzy Baranowski | Bez tytułu, 2020

Jerzy Baranowski

Bez tytułu, 2020

olej, płótno, 120 x 120 cm, sygnowany na odwrocie

Jerzy Baranowski
Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w pracowni profesora Wojciecha Zubali. Laureat 13. edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa w 2018 roku. Finalista konkursu Artystyczna Podróż Hestii w 2017 oraz Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora w 2018. Członek Grupy Autonomia, z którą wspólnie stworzył kilka wystaw zbiorowych. Zajmuje się malarstwem olejnym, tworzy obrazy-obiekty, na których uzyskana dzięki grubo położonej farbie faktura współgra ze światłem.
Estymacja:
12 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza:
5 000 zł