Aukcja Sztuki Współczesnej / 17 marca 2018

49. Jarosław Modzelewski | Gdzie ja jestem?, 2013

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejGdzie ja jestem?, 2013
49
Gdzie ja jestem?, 2013

Jarosław Modzelewski (ur. 1955, Warszawa)

Gdzie ja jestem?, 2013

tempera żółtkowa, płótno, 150 x 200 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski | Gdzie ja jestem? | 150 x 200 | temp. żółtkowa | 2013

Wystawiany: Wizytująca Galeria, Jarosław Modzelewski, 1. Ludzie, 2. Konflikt, 3. Przyroda, Warszawa 22 czerwca-15września 2016
Reprodukowany i opisany: Jarosław Modzelewski, 1. Ludzie, 2. Konflikt, 3. Przyroda, Wizytująca Galeria, Warszawa, 2016, s. 46

Jarosław Modzelewski
Studia z zakresu malarstwa ukończył w 1980 roku na Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni Stefana Gierowskiego). Obecnie prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. Był współzałożycielem Gruppy, z którą wystawiał w latach 1983-92 (był też współwydawcą pisma ugrupowania "Oj dobrze już"). W tym też okresie w obrazach artysty znajdują odbicie wydarzenia, którymi żyła Polska. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Wybrane wystawy: 2014 – "Stare papiery. Nowe obrazy", Galeria Zderzak, Kraków; 2012/2013 – Galeria BWA – Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim; 2011 – "Nie należy myśleć tylko o jednym", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot; 2008 – "Obrazy rozproszone", Galeria Le Guern, Warszawa; Sztuka cenniejsza niż złoto, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (z Markiem Sobczykiem); 2004 – "Wisła", Galeria Zderzak, Kraków; "Powinność i bunt", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa; 2000 – "Przegląd z malarstwa", Bunkier Sztuki, Kraków; "Negocjatorzy sztuki", CSW Łaźnia, Gdańsk; 1992 – "Kunst, Europa", Bonner Kunstverein, Bonn.
Cena wylicytowana
60 000 zł