olej, płótno, 50 x 40 cm, sygn i dat l.d.: JJ2021 opisany na odwrocie: JJ JAROSŁAW | JAŚNIKOWSKI | "ZEGAR WULKANICZNY" | RZYMÓWKA 16.08.2021 | NR. 860 oraz pieczęć autorska
Jarosław Jaśnikowski Od 1991 roku zajmuje się malarstwem, które prze lata ewoluowało ze sztuki pozostającej w nurcie science-fiction, przez sztukę surrealistyczną do stylistyki steampunkowej. Częstymi motywami, które pojawiają się na obrazach artysty są różnego rodzaju maszyny – parowozy, latające kolory oraz architektura (często nawiązująca do gotyku). Artysta na swoich płótnach kreuje zupełnie nowe światy, w których znane nam zasady nauki nie muszą obowiązywać. Prace Jaśnikowskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych (m.in. Toruń, Legnica, Gdańsk, Szczecin, Wrocław) oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.