olej, płótno, 80 x 70 cm, sygn. i dat. p.d.: JJ 2016, opisany na odwrocie: JJ / JAROSŁAW / JASNIKOWSKI / METAMORFOZA / LEGNICA 24.10.2016 oraz okrągła pieczęć autorska
Jarosław Jaśnikowski Od 1991 roku zajmuje się malarstwem, które prze lata ewoluowało ze sztuki pozostającej w nurcie science-fiction, przez sztukę surrealistyczną do stylistyki steampunkowej. Częstymi motywami, które pojawiają się na obrazach artysty są różnego rodzaju maszyny – parowozy, latające kolory oraz architektura (często nawiązująca do gotyku). Artysta na swoich płótnach kreuje zupełnie nowe światy, w których znane nam zasady nauki nie muszą obowiązywać. Prace Jaśnikowskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych (m.in. Toruń, Legnica, Gdańsk, Szczecin, Wrocław) oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.