olej, płótno, 85 x 85 cm sygn i dat. l.d.: JJ 2006, opisany na odwrocie: JJ | JAROSŁAW | JAŚNIKOWSKI | "ELIPTYCZNY KONTEMPLATOR CZASU" | WROCLAW 26.10.2006 | NR -335 |www.jjart.pl
Do obrazu dołączono certyfikat autorski.
Jarosław Jaśnikowski Od 1991 roku zajmuje się malarstwem, które prze lata ewoluowało ze sztuki pozostającej w nurcie science-fiction, przez sztukę surrealistyczną do stylistyki steampunkowej. Częstymi motywami, które pojawiają się na obrazach artysty są różnego rodzaju maszyny – parowozy, latające kolory oraz architektura (często nawiązująca do gotyku). Artysta na swoich płótnach kreuje zupełnie nowe światy, w których znane nam zasady nauki nie muszą obowiązywać. Prace Jaśnikowskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych (m.in. Toruń, Legnica, Gdańsk, Szczecin, Wrocław) oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.