45. Jan Wojnarski | Wieś w górach

HomeAukcje archiwalneVaria 33Wieś w górach
45
Wieś w górach

Jan Wojnarski (1879 Tarnów - 1937 Kraków)

Wieś w górach

akwarela, papier, 36 x 28 cm, sygn. p.d.: JWojnarski

Jan Wojnarski Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem F. Cynka, J. Stanisławskiego i L. Wyczółkowskiego, którzy w znacznym stopniu wpłynęli na jego twórczość. W latach 1904-1905 odbył podróż artystyczną do Włoch. Uczył się grafiki w pracowni J. Pankiewicza. W latach 1927-37 był profesorem krakowskiej ASP. Należał do grup artystycznych: "Niezależni", "Kolor" i "Zwornik". Uprawiał malarstwo olejne, specjalizując się w pejzażu, a także techniki graficzne, głównie miedzioryt, akwafortę i litografię. Brał udział w wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia.