Aukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesna / 20 marca 2019

5. Jan Tarasin | Horyzont, 1982 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesnaHoryzont, 1982 r.
Horyzont, 1982 r. - 1Horyzont, 1982 r. - 2

Jan Tarasin (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Horyzont, 1982 r.

akwarela, papier, 38 x 55 cm, sygn. i dat. l.d.: JTarasin 82

Jan Tarasin
Malarz i grafik. Studiował na wydziale malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowniach Zbigniewa Pronaszki, Wacława Taranczewskiego. Nauki pobierał również na wydziale grafiki Andrzeja Jurkiewicza i Konrada Srzednickiego. Studia ukończył w 1951 roku. Jeszcze będąc studentem debiutował na I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w 1948 roku. W latach 1963–1967 sprawował stanowisko wykładowcy na Wydziale Architektury Wnętrz macierzystej uczelni. Następnie w 1974 roku pracował w Warszawie w tamtejszej ASP. W 1985 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego tej właśnie uczelni, a w latach 1987–1990 był jej rektorem. Był laureatem wielu nagród, m.in. otrzymał Nagrodę im. Jana Cybisa w 1984 roku.
Cena wylicytowana
9 000 zł