Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

14. Jan Stokfisz (Delarue) | Cafe Bar

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejCafe Bar
Cafe Bar

Jan Stokfisz (Delarue) (ur. 1950)

Cafe Bar

akryl, płótno, 30 x 30 cm
sygn. p.d.: STOKFISZ - DELARUE

Jan Stokfisz (Delarue)
W latach 1969-1972 studiował na Wydziale Sztuk Pięknich UMK w Toruniu, następnie w latach 1972-74 na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Przez kilka lat pracował na macierzystej uczelni w charakterze starszego asystenta. W roku 1977 przeniósł się do Francji, gdzie tworzył przez 30 lat. Swoje prace prezentował na wielu wystawach we Francji, ale również w Anglii i USA. Wybrane wystawy: 1996 - 2007 stała wystawa w Galerie Clorinde Martin, Paryż; 1996 - Galerie California, Paryż; 1995 - Galerie Colette Dubois, Paryż; 1994 - Entree des Artistes, Barbizon; 1993 - Galerie Martine Lorette, Paryż; 1990 - Mike Porter Gallery, Anglia; 1988 - Les Ateliers, Paryż. Jego prace znajduja sie w kolekcjach prywatnych i państwowych, m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej Miasta Paryża; Dal Fiume Dante w Bolonii oraz kolekcjach rodzin Kennedy, Chaplin, J.M.Jarre, von Thurn und Taxis, Clinton i wielu innych.
Cena wylicytowana
1 800 zł