Aukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesna / 20 marca 2019

87. Jan Lebenstein | Jeźdzcy Apokalipsy, 1985 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesnaJeźdzcy Apokalipsy, 1985 r.
87
Jeźdzcy Apokalipsy, 1985 r.

Jan Lebenstein (1930 Brześć Litewski - 1999 Kraków)

Jeźdzcy Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna, 30 x 50 cm, planszy: 50,5 x 70 cm, sygn. i dat. ołówkiem pod płytą: lebenstein 85, opisana l.d.: 78/150

Jan Lebenstein

Studiował w warszawskiej ASP pod kierunkiem A. Nachta-Samborskiego. Debiutował na wystawie „Przeciw wojnie, przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale w 1955 roku. Od 1959 roku mieszkał w Paryżu. Tematy swoich prac Lebenstein czerpał z literatury starożytnej, mitologii i Biblii. Stworzył też cykl poświęcony wyobrażeniom prehistorycznych zwierząt. Związany ze środowiskiem paryskiej „Kultury”, ilustrował wydawane tam opowiadania G. Herlinga-Grudzińskiego i „Folwark zwierzęcy” G. Orwella. Uhonorowany wieloma nagrodami w tym: Grand Prix de la Ville de Paris (1959), Nagrodą Fundacji A. Jurzykowskiego, Nowy Jork (1976), Nagrodą im. J. Cybisa (1987).

Cena wylicytowana
2 200 zł