olej, akryl, płótno 130 x 81 cm sygn. l.d.: LEBENSTEIN; p.d.: 1969 na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: LEBENSTEIN | "BALLON-BABA" | 1969 | 60 M na środkowym krośnie nalepki: – CBWA – Zachęta Warszawa z danymi obrazu
– Ballon-baba, 1969 | wł. artysty.
- Jan Lebenstein Malarstwo, Zachęta Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, 22 IV - 22 V 1992, poz. 96
Studiował w warszawskiej ASP pod kierunkiem A. Nachta-Samborskiego. Debiutował na wystawie „Przeciw wojnie, przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale w 1955 roku. Od 1959 roku mieszkał w Paryżu. Tematy swoich prac Lebenstein czerpał z literatury starożytnej, mitologii i Biblii. Stworzył też cykl poświęcony wyobrażeniom prehistorycznych zwierząt. Związany ze środowiskiem paryskiej „Kultury”, ilustrował wydawane tam opowiadania G. Herlinga-Grudzińskiego i „Folwark zwierzęcy” G. Orwella. Uhonorowany wieloma nagrodami w tym: Grand Prix de la Ville de Paris (1959), Nagrodą Fundacji A. Jurzykowskiego, Nowy Jork (1976), Nagrodą im. J. Cybisa (1987).