Aukcja Dzieł Sztuki / 24 listopada 2018

9. Jan Konarski | Wóz

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiWóz
Wóz - 1Wóz - 2

Jan Konarski (1850-1918)

Wóz

olej, płyta, 32,5 × 47 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Jkonarski

Jan Konarski Artysta związany ze szkołą malarstwa monachijskiego przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy inspirowane były twórczością Alfreda Wierusza Kowalskiego, a przez niektórych badaczy nawet ów malarz Konarski był identyfikowany z tym znakomitym artystą. Być może malarz sygnujący swoje dzieła nazwiskiem ?J.Konarski? to Franciszek Bujakiewicz (ur.1856 ? zm.w latach I wojny światowej). Obrazy zagadkowego Konarskiego charakteryzują się niezwykłym realizmem w oddaniu dynamicznych przedstawień z życia polskiej wsi.
Cena wylicytowana
15 000 zł