Aukcja Prac na Papierze / 17 czerwca 2017

35. Jan Konarski | Na polowanie

aAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeNa polowanie
35
Na polowanie

Jan Konarski (1850-1918)

Na polowanie

akwarela, papier, 37,3 x 49,3 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Konarski

Jan Konarski Artysta związany ze szkołą malarstwa monachijskiego przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy inspirowane były twórczością Alfreda Wierusza Kowalskiego, a przez niektórych badaczy nawet ów malarz Konarski był identyfikowany z tym znakomitym artystą. Być może malarz sygnujący swoje dzieła nazwiskiem ?J.Konarski? to Franciszek Bujakiewicz (ur.1856 ? zm.w latach I wojny światowej). Obrazy zagadkowego Konarskiego charakteryzują się niezwykłym realizmem w oddaniu dynamicznych przedstawień z życia polskiej wsi.