Varia 36 / 27 czerwca 2020

101. Jan Bukowski | Martwa natura

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 36Martwa natura
101
Martwa natura

Jan Bukowski (1873 Nowy Sącz - 1938 Nowy Targ)

Martwa natura

olej, płótno, 50 x 70 cm
na odwrocie odręczny napis: BUKOWSKI

Jan Bukowski Ur. Barszczowice, zm. W Nowym Targu. Studiował w Krakowie u: W.Łuszczkiewicza, T.Axentowicza, L.Wyczółkowskiego i J.Malczewskiego. Założył wraz z J.Szczepkowskim i W .Tetmajerem Szkołę Sztuk Pięknych i Przemysłu Artystycznego. Malował portrety , pejzaże i sceny rodzajowe a także min. polichromie w kościele jezuitów w Krakowie.
Cena wylicytowana
1 900 zł