Aukcja Dzieł Sztuki / 22 sierpnia 2020

63. Jakub Zucker | Katedra Notre-Dame de Chartres w Paryżu

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKatedra Notre-Dame de Chartres w Paryżu
63
katedra-notre-dame-de-chartres-w-paryzu-jakub-zucker-1744926katedra-notre-dame-de-chartres-w-paryzu-jakub-zucker-966873

Jakub Zucker (1900 Radom - 1981 Nowy Jork)

Katedra Notre-Dame de Chartres w Paryżu

olej, tektura, 49 × 30,5 cm
sygn. l. d.: J. Zucker

„Nie maluję ani z poczucia obowiązku, ani też dla pieniędzy, które przynoszą mi moje płótna, ani też z miłości do sukcesu. Maluję z wdzięczności, aby podziękować Niebu za wszystkie bogactwa, które zsyła co dzień. Przede wszystkim maluję dla siebie samego, ponieważ sztuka jest najpewniejszą drogą do wolności, ucieczką od życiowych problemów, choć jest też stworzeniem problemów nowych, wcale nie mniejszych.”
Claude Roger-Marx, Jaques Zucker, Paryż 1969, s. 17

Cena wylicytowana
7 500 zł