64 Aukcja Młodej Sztuki / 15 grudnia 2016

81. Jakub Podlodowski | The night is going away, 2016

HomeAukcje archiwalne64 Aukcja Młodej SztukiThe night is going away, 2016
81
The night is going away, 2016

Jakub Podlodowski

The night is going away, 2016

akryl, płótno, 70 x 120 cm, sygn. p.d.

Jakub Podlodowski Absolwent malarstwa w KSP w Kazimierzu Dolnym (dyplom licencjata z wyróżnieniem), studia magisterskie odbył na malarstwie na krakowskiej ASP. W 2009 r. wygrał przetarg na jedną z dziesięciu pracowni twórczych miasta Kraków przyznawanych dożywotnie. Laureat konkursu ?Pokochać Kino? (konkurs na plakat filmowy 2005 r.), zdobył także pierwsze miejsce na nadsańskim plenerze malarskim (2012r.). Otrzymał wyróżnienie Kwartalnika Artysta i Sztuka za najlepszy obraz o tematyce zwierzęcej na Triennale Animalis w 2014 r.. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych i uczestniczył w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego ulubioną techniką malarską jest technika olejna. Maluje obrazy w różnych stylach, inspirując się różnymi epokami w sztuce. Robi pastisze malarstwa i kopiuje starych mistrzów malarstwa. Zajmuję się konserwacjami i rekonstrukcjami obrazów olejnych i malarstwa ściennego. Jest autorem multimedialnego projektu artystycznego - SOCIAL ART, w którym biorą udział osoby z różnych części świata, jednak przede wszystkim zajmuje się malarstwem pejzażowym. Współpracuje z galerią Ether w Warszawie.
Cena wylicytowana
1 000 zł