Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 22 września 2021

16. Jacek Yerka | Plaża techno, 2007

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraPlaża techno, 2007
plaza-techno-2007-jacek-yerka-856108plaza-techno-2007-jacek-yerka-1084482

Jacek Yerka (ur. 1952 Toruń)

Plaża techno, 2007

akryl, płótno, 38 x 46 cm, sygn. i dat. p.d.: YERKA 07, sygn, dat. i opisany na krośnie: JACEK YERKA | PLAŻA TECHNO | AKRYL 2007

Jacek Yerka
Studia artystyczne ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1976 r. Od urodzenia miał styczność ze sztuką, ponieważ oboje jego rodzice byli artystami. Całe swoje dzieciństwo oraz lata szkolne spędził na rysowaniu i rzeźbieniu. W początkowym okresie twórczości zajmował się głównie grafiką warsztatową i plakatem (za które był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach artystycznych). Od 1980 r. poświęcił się wyłącznie malarstwu. Jego sztuka stanowi niezwykłe połączenie surrealizmu i drobiazgowej techniki dawnych mistrzów niderlandzkiego malarstwa. Malowane przez niego fantastyczne wizje są podziwiane i rozpoznawane na całym świecie (swoje dzieła wystawiał w m.in. Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji).
Cena wylicytowana
170 000 zł