Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

13. Jacek Yerka | Droga, 2003

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejDroga, 2003
Jacek Yerka | Droga, 2003

Jacek Yerka (ur. 1952 Toruń)

Droga, 2003

akryl, płótno, 37 x 81 cm, sygnowany p.d. 'Yerka 03'

Jacek Yerka
Studia artystyczne ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1976 r. Od urodzenia miał styczność ze sztuką, ponieważ oboje jego rodzice byli artystami. Całe swoje dzieciństwo oraz lata szkolne spędził na rysowaniu i rzeźbieniu. W początkowym okresie twórczości zajmował się głównie grafiką warsztatową i plakatem (za które był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach artystycznych). Od 1980 r. poświęcił się wyłącznie malarstwu. Jego sztuka stanowi niezwykłe połączenie surrealizmu i drobiazgowej techniki dawnych mistrzów niderlandzkiego malarstwa. Malowane przez niego fantastyczne wizje są podziwiane i rozpoznawane na całym świecie (swoje dzieła wystawiał w m.in. Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji).
Cena wylicytowana
36 000 zł