Aukcja Sztuki Fantastycznej / 25 czerwca 2022

3. Jacek Yerka | Bezludna wyspa, 1999

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejBezludna wyspa, 1999
Jacek Yerka | Bezludna wyspa, 1999Jacek Yerka | Bezludna wyspa, 1999

Jacek Yerka (ur. 1952 Toruń)

Bezludna wyspa, 1999

akryl, płótno, 73 x 65 cm, sygnowany p.d.: 'YERKA 99'

LITERATURA:
- "Jacek Yerka. Obrazy z lat 1972-2001", Warszawa 2021, s. 228-229.

Jacek Yerka
Studia artystyczne ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1976 r. Od urodzenia miał styczność ze sztuką, ponieważ oboje jego rodzice byli artystami. Całe swoje dzieciństwo oraz lata szkolne spędził na rysowaniu i rzeźbieniu. W początkowym okresie twórczości zajmował się głównie grafiką warsztatową i plakatem (za które był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach artystycznych). Od 1980 r. poświęcił się wyłącznie malarstwu. Jego sztuka stanowi niezwykłe połączenie surrealizmu i drobiazgowej techniki dawnych mistrzów niderlandzkiego malarstwa. Malowane przez niego fantastyczne wizje są podziwiane i rozpoznawane na całym świecie (swoje dzieła wystawiał w m.in. Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji).
Cena wylicytowana
350 000 zł