Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

17. Jacek Yerka | Anioł Pański, 1997

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejAnioł Pański, 1997
aniol-panski-1997-jacek-yerka-1647147aniol-panski-1997-jacek-yerka-924749

Jacek Yerka (ur. 1952 Toruń)

Anioł Pański, 1997

olej, płótno, 92 x 84 cm, sygnowany p.d.: 'YERKA 97' oraz opisany na blejtramie: 'JACEK YERKA | ANIOŁ PAŃSKI | 1997'

Jacek Yerka
Studia artystyczne ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1976 r. Od urodzenia miał styczność ze sztuką, ponieważ oboje jego rodzice byli artystami. Całe swoje dzieciństwo oraz lata szkolne spędził na rysowaniu i rzeźbieniu. W początkowym okresie twórczości zajmował się głównie grafiką warsztatową i plakatem (za które był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach artystycznych). Od 1980 r. poświęcił się wyłącznie malarstwu. Jego sztuka stanowi niezwykłe połączenie surrealizmu i drobiazgowej techniki dawnych mistrzów niderlandzkiego malarstwa. Malowane przez niego fantastyczne wizje są podziwiane i rozpoznawane na całym świecie (swoje dzieła wystawiał w m.in. Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji).
Cena wylicytowana
180 000 zł