akryl, płótno, 55 x 46 cm, sygn. i dat. l.d.: J.Pałucha 21 , sygn. dat. i opisany na odwrocie: Noc pod | piramidami | J.Pałucha | 2021
Dołączony certyfikat autorski.
Jacek Pałucha Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W 1993 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Pierwszą wystawę indywidualną otworzył z dużym sukcesem w Paryżu. Okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Współpracował m.in. z redakcją "Rzeczpospolita". Był założycielem i liderem zespołów „Formacja nieżywych schabuff”, „Furmanka”, „Superpałka i najeźdźcy z kosmosu”. Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka „Balanga”. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, USA, Japonii, Kanadzie, Hiszpanii, Holandii, Danii, Francji, Szwajcarii oraz w Polsce.