tempera, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie
Jacek Cyganek Absolwent liceum plastycznego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie studiował malarstwo, rysunek, grafikę i projektowanie tkanin. W 1988 roku obronił dyplom w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. W 1989 roku otrzymał nagrodę na Interfashion w Łodzi. W latach 1995-2009 współpracował z domami mody jako projektant. W swoim malarstwie artysta inspiruje czerpie z sytuacji życia codziennego, dzięki czemu obrazy nabierają charakteru osobistego dziennika. Artysta inspiruje się silnie tradycyjnym malarstwem ikon. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych.