Aukcja Dzieł Sztuki / 20 sierpnia 2022

21. J. Konarski | Wyjazd na polowanie

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Dzieł SztukiWyjazd na polowanie
J. Konarski | Wyjazd na polowanieJ. Konarski | Wyjazd na polowanie

J. Konarski (XIX/XX w.)

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 84 × 132 cm
sygn. l. d.: „J. Konarski”

J. Konarski
Artysta związany ze szkołą malarstwa monachijskiego przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy inspirowane były twórczością Alfreda Wierusza Kowalskiego, a przez niektórych badaczy nawet ów malarz Konarski był identyfikowany z tym znakomitym artystą. Być morze malarz sygnujący swoje dzieła nazwiskiem „J. Konarski” to Franciszek Bujakiewicz (ur. 1856 – zm. W latach I wojny światowej). Obrazy zagadkowego Konarskiego charakteryzują się niezwykłym realizmem w oddaniu dynamicznych przedstawień z życia polskiej wsi. Rozpędzone zaprzęgi, dorożki i brawurowe sanny osadzone zazwyczaj w zimowej scenerii wykazują ewidentny związek z XIX-wiecznym malarstwem kręgu Akademii Monachijskiej.
Estymacja:
60 000 - 70 000 zł
Cena wywoławcza:
56 000 zł