Varia 38 / 21 października 2020

132. Iwan Kulik | Narzeczeni, 1992 r.

HomeAukcje archiwalneVaria 38Narzeczeni, 1992 r.
132
narzeczeni-1992-r-iwan-kulik

Iwan Kulik (ur. 1959 Leszczówka/Ukraina)

Narzeczeni, 1992 r.

olej, płótno, 50 x 33 cm, sygn. l.d.: I. Kulik, sygn. i dat. na odwrocie: Iwan Kulik/1992

Iwan Kulik W latach 1983-1989 studiował architekturę wnętrz i malarstwo w Instytucie Sztuk Użytkowych w Charkowie. Od 1990 r. mieszka w Polsce. Dominującą część jego twórczości stanowią obrazy olejne, które łączą się w cykle tematyczne inspirowane wielkimi postaciami historii i sztuki. Wiele obrazów artysta poświęcił postaci Stańczyka. Iwan Kulik jest również twórcą ilustracji do książek takich jak ?Mistrz i Małgorzata? Michaiła Bułhakowa, ?Don Kichot? Cervantesa oraz ?Folwark zwierzęcy? Orwella.
Cena wylicytowana
2 400 zł