145. | Ikona czteropolowa, Moskwa, XIX/XX w.

aAukcje archiwalneVaria 33Ikona czteropolowa, Moskwa, XIX/XX w.
145
Ikona czteropolowa, Moskwa, XIX/XX w. - 1Ikona czteropolowa, Moskwa, XIX/XX w. - 2

Ikona czteropolowa, Moskwa, XIX/XX w.

deska, srebro, 31,5 x 26 cm
na krawędzi ryzy znaki złotnicze: moskiewska punca probiercza z inicjałami probierza: IL-Iwan Sergiejewicz Lebiedkin, złotnik BRM-firma Braci Piotra i Fiodora Markowych, czynna w latach 1895-1917
Opisy poszczególnych kwater: Matka Boska Kazańska, Matka Boska Fiodorowska, Święty Mikołaj Cudotwórca, Trzej Święci: Wasylij, Griegorij, Jan