olej, płótno, 55,5 x 45,5 cm, sygn. p.d.: Igor Talwiński
Igor Talwiński Polski malarz, czynny w Anglii i Francji. Został zmobilizowany we wrześniu 1939 i dostał się do niewoli niemieckiej. Po wyzwoleniu z obozu jenieckiego w roku 1945 zamieszkał w Paryżu. Tam wyuczył się rzemiosła malarskiego. Od roku 1951 wystawiał na Salonie Paryskim. Swoje obrazy przedstawiał też na indywidualnych wystawach w Londynie i Nowym Jorku. Malował głównie subtelne portrety i akty młodych dziewcząt.