Aukcja Sztuki Współczesnej / 30 października 2021

26. Igor Mitoraj | Le Grepol

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejLe Grepol
26
Igor Mitoraj | Le Grepol

Igor Mitoraj (1944 Oederan - 2014 Paryż)

Le Grepol

brąz patynowany, wys. 41 cm z podstawą, sygnowany 'Mitoraj', obok punca odlewni: 'FONDERIA TESCONI PIETRASANTA', edycja: 35/250

Igor Mitoraj
Jeden z najwybitniejszych rzeźbiarzy sztuki współczesnej. Studiował malarstwo w ASP w Krakowie, m.in. u Tadeusza Kantora, w latach 1967–1968. W 1968 wyjechał z Polski do Paryża, gdzie kontynuował studia w Ecole Nationale des Beaux-Arts. Porzucił malarstwo na rzecz rzeźby. Tworzył głównie w kamieniu i brązie. Głównym tematem prac rzeźbiarskich artysty stanowi ciało ludzkie. W swej twórczości artysta nawiązywał do kanonów sztuki antycznej, wykorzystując postaci mitologicznych herosów. W akademickich formach Mitoraj ukazywał wyidealizowane fragmenty męskich torsów i twarzy, często dodając motywy bandaży. Twórczość artysty to swoisty dialog między antykiem a współczesnością. Jego monumentalne kompozycje można spotkać w największych miastach w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Cena wylicytowana
44 000 zł *