Aukcja Dzieł Sztuki / 25 listopada 2017

30. Ignacy Pieńkowski | Kwiaty

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty
30
Kwiaty

Ignacy Pieńkowski (1877 Dołubów - 1948 Kraków)

Kwiaty

olej, płótno, 68,5 × 56,5 cm
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski

Ignacy Pieńkowski Uczęszczał do Klasy Rysunkowej W. Gersona w Warszawie, w latach 1895-98 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza i L.Wyczółkowskiego . Naukę kontynuował w paryskiej Académie Julian oraz w Rzymie w Akademii Angielskiej. W latach 1909-1914 piastował stanowisko profesora w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie, zaś od 1918 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie II wojny światowej uczył w krakowskiej Staatliche Handwerker und Kunstgewerbe Schule, zaś po jej zakończeniu prowadził dożywotnio katedrę malarstwa w tamtejszej ASP. Należał do TAP ?Sztuka?, TZSP oraz krakowskiego ZPAP. Brał udział w niezliczonych wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Znany jest przede wszystkim jako malarz kobiet oraz kwiatów. Wykonywał również portrety, martwe natury, sceny rodzajowe oraz pejzaże.
Cena wylicytowana
10 000 zł