akryl, płótno, 70 x 90 cm, sygn. i dat. p.d.: HuGi 2022
Hugo Giza W 2008 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP. Dyplom obronił w 2008 r. w pracowni prof. Jerzego Ostrogórskiego. Na twórczość artysty składają się obrazy przedstawiające ascetyczne, odrealnione pejzaże oraz kompozycje abstrakcyjne. Zajmuje się także witrażownictwem. Do stycznia 2015 roku związany był z kabaretem Limo, liderem którego jest starszy brat Hugo, Abelard. Obrazy artysty znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w kraju i za granicą (m.in. w Irlandii, Francji, Austrii i Kanadzie) oraz w galeriach sztuki.