olej, tektura, 69,5 × 69,5 cm
sygn. i dat. l. d.: „HENRYK UZIEMBŁO 910”
na odwrocie: autorski napis oraz nalepka, z TPSP w Krakowie z opisem pracy oraz uszkodzona nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga z Warszawy, ul. Marszałkowska 131
– Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, wrzesień 1910
Henryk Uziembło W latach 1896-1901 odbył studia w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, a następnie, w latach 1902?1904, w krakowskiej ASP u T. Axentowicza i S. Wyspiańskiego. Wykształcenie uzupełniał w Paryżu, we Włoszech i w Anglii. Był współzałożycielem Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana. Od roku 1922 do wybuchu II wojny światowej pracował w Państwowej Szkole Zdobnictwa i Przemysłu Artystycznego w Krakowie. Malował krajobrazy wykazujące wpływ twórczości J. Stanisławskiego, a także pejzaże morskie i weduty oraz sceny rodzajowe. Uprawiał także malarstwo monumentalne oraz grafikę książkową. Projektował wnętrza, meble, tkaniny, mozaiki i witraże.