Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 22 września 2021

13. Henryk Płóciennik | Kompozycja, 1989

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraKompozycja, 1989
kompozycja-1989-henryk-plociennik-943322kompozycja-1989-henryk-plociennik-931744

Henryk Płóciennik (1933 Łódź -2020)

Kompozycja, 1989

olej, płótno, 65 x 54 cm, sygn. i dat. l.d.: H. Płóciennik 89

Henryk Płóciennik
Malarz i grafik samouk. Zdobył wysoką pozycję jako grafik, pracujący głównie w technikach linorytu i autocynkografii. Był autorem fantastycznych kompozycji o bogatym, ornamentalnym opracowaniu, obrazujących w zamyśle autora kosmiczne piękno i ład świata. Wielokrotnie wystawiał w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Jego twórczość jest reprezentowana w czołowych zbiorach muzealnych, jak Muzeum Sztuki w Łodzi, liczne muzea narodowe i okręgowe, Biblioteka Jagiellońska i in. W 2004 w Łodzi powstała Fundacja „Arkadia” jego imienia, której celem jest zebranie, opracowanie i popularyzacja twórczości artysty. Artysta był miłośnikiem i kolekcjonerem nagrań muzyki jazzowej
Cena wylicytowana
9 000 zł