Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 14 kwietnia 2021

19. Henryk Płóciennik | Dla Przyjaciół z roku 2433

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraDla Przyjaciół z roku 2433
dla-przyjaciol-z-roku-2433-henryk-plociennik

Henryk Płóciennik (1933 Łódź -2020)

Dla Przyjaciół z roku 2433

olej, płótno, 65 x 81 cm, sygn. i opisany na odwrocie: H. PŁÓCIENNIK „DLA PRZYJACIÓŁ W ROKU 2433” OLEJ 81 × 65 cm

Henryk Płóciennik
Malarz i grafik samouk. Zdobył wysoką pozycję jako grafik, pracujący głównie w technikach linorytu i autocynkografii. Był autorem fantastycznych kompozycji o bogatym, ornamentalnym opracowaniu, obrazujących w zamyśle autora kosmiczne piękno i ład świata. Wielokrotnie wystawiał w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Jego twórczość jest reprezentowana w czołowych zbiorach muzealnych, jak Muzeum Sztuki w Łodzi, liczne muzea narodowe i okręgowe, Biblioteka Jagiellońska i in. W 2004 w Łodzi powstała Fundacja „Arkadia” jego imienia, której celem jest zebranie, opracowanie i popularyzacja twórczości artysty. Artysta był miłośnikiem i kolekcjonerem nagrań muzyki jazzowej
Cena wylicytowana
6 500 zł