Aukcja Dzieł Sztuki / 9 maja 2020

19. Henryk Epstein | Kwiaty w wazonie

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty w wazonie
Kwiaty w wazonie

Henryk Epstein (1891 Łódź - 1944 Auschwitz)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 38,5 × 55 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

„Chwalono jego martwe natury. Ja chcę jednak szczególnie wyróżnić kompozycje kwiatowe, w których Epstein oczarowuje rzadko spotykaną, cenną, soczystą i lśniącą malarską materią.”
Chil Aronson, Scienes et visages de Montparnasse, Paris 1963, s. 356–363.

Cena wylicytowana
25 000 zł