Varia 29 / 15 maja 2019

67. Henryk Baranowski | Widok na Mnich z Morskiego Oka, ok. 1980 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 29Widok na Mnich z Morskiego Oka, ok. 1980 r.
67
Widok na Mnich z Morskiego Oka, ok. 1980 r.

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

olej, tektura, 69 x 48 cm, sygn. l.d.: H. Baranowski / Morskie oko MNICH

Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.
Cena wylicytowana
5 000 zł