87. Henryk Baranowski | Słoneczniki w niebieskim wazonie, 1973 r.

Aukcja dziAukcje archiwalneVaria 33Słoneczniki w niebieskim wazonie, 1973 r.
87
Słoneczniki w niebieskim wazonie, 1973 r. - 1Słoneczniki w niebieskim wazonie, 1973 r. - 2

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Słoneczniki w niebieskim wazonie, 1973 r.

olej, tektura, 70 x 50 cm, sygn. l.d.: HBaranowski, na odwrocie naklejka autorska z tytułem pracy: SŁONECZNIKI i datą: 1973

Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.