Aukcja Prac na Papierze / 10 października 2020

99. Henryk Baranowski | Róże w wazonie, przed 1974 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeRóże w wazonie, przed 1974 r.
99
Henryk Baranowski | Róże w wazonie, przed 1974 r.

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Róże w wazonie, przed 1974 r.

akwarela, papier, 65 × 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie oprawy napis: W dniu Urodzin/ Kochanej Irence/Baranowski/1974

Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.
Cena wylicytowana
2 200 zł