Varia (20) / 21 października 2017

49. Henryk Baranowski | Port gdyński - Oksywie, 1976 r.

aAukcje archiwalneVaria (20)Port gdyński - Oksywie, 1976 r.
49
Port gdyński - Oksywie, 1976 r.

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

akwarela, gwasz, papier, 35 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie opisany: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia

Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.
Cena wylicytowana
3 200 zł