Varia 36 / 27 czerwca 2020

15. Henryk Baranowski | Morze, 1969 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 36Morze, 1969 r.
Morze, 1969 r.

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Morze, 1969 r.

olej, tektura, 50 × 85 cm
sygn. p. d.: H.Baranowski, na odwrocie nalepka autorska z opisem oraz dedykacja z 1970 r.

Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.
Cena wylicytowana
11 000 zł