25 Aukcja Sztuki XXI wieku / 20 października 2021

4. Hanna Rozpara | Sanguis, 2021

Strona głównaAukcje archiwalne25 Aukcja Sztuki XXI wiekuSanguis, 2021
sanguis-2021-hanna-rozpara

Hanna Rozpara (ur. 1990)

Sanguis, 2021

akryl, płótno, 120 x 120 cm, sygnowany p.d.: 'Hanna Rozpara 2021' oraz na odwrocie: 'Hanna | Rozpara | 2021 | "Sanguis"'

Hanna Rozpara Absolwentka ASP w Katowicach; dyplom w Pracowni Druku Płaskiego (2014) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013). Studia w programie Erasmus w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia, 2011/2012), w pracowniach prof. Ingrid Ledent i prof. Hugo Besarda. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2004?2006) i Prezydenta Miasta Sosnowca (2009?2013). Obecnie jest doktorantką na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autorka dziewięciu wystaw indywidualnych, m.in.; ?Jasność tysiąca słońc?, ROK Zator, ?Kamuflaż? galeria ?Pracownia Portretu?, Łódź (2016) ?Kamuflaż?, galeria ?Absurdalna?, Katowice (2015); ?Promieniowania? galeria ?Na Strychu?, Dąbrowa Górnicza (2015); ?Das ist Krieg!?, galeria ?Nie zastawiać!!!? , Katowice (2014); ?WWII?, Dom Sztuki SMB ?Jary?, Warszawa (2013). Swoje prace wystawiała na ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: 42. Biennale Malarstwa ?Bielska Jesień 2015", 8th Douro Biennial  (Portugalia), 18. International Print Biennial Varna (Bułgaria, 2015); XI QuadriennaleDrzeworytu i Linorytu Polskiego, BWA Olsztyn ?Pozdrowienia z KATO?, Galeria Sztuki Współczesnej ?MD_S?, Wrocław (2014)
Cena wylicytowana
2 000 zł