olej, płótno, 70 x 60 cm, sygn. u dołu: H. Cent. Michalska
Halina Centkiewicz-Michalska Malarka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, następnie wykładowczyni na macierzystej uczelni. Członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (ZPAMiG). Swoje prace prezentowała między innymi na I wystawie ZPAMiG z marca 1986 r., zorganizowanej w warszawskiej Zachęcie. W 1964 miała indywidualną wystawę w Kordegardzie, w 1969 w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie.