Aukcja Dzieł Sztuki / 29 listopada 2014

12. Gustaw Gwozdecki | Czerwone pióra – portret Dorelii McNeill, 1911 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiCzerwone pióra – portret Dorelii McNeill, 1911 r.
Czerwone pióra – portret Dorelii McNeill, 1911 r.

Gustaw Gwozdecki (1880-1935)

olej, płyta pilśniowa, 37,7 × 49,7 cm
sygn. l. d.: GWOZDECKI
na odwrocie fragment obrazu: Czytająca

Kolekcja Pakoska.

Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Wokół krakowskiej ?Sztuki?, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2000, s. 56?57.
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 36.

Cena wylicytowana
34 000 zł