Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

51. Georges Spiro | Kompozycja

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejKompozycja
51
kompozycja-george-spiro

Georges Spiro (1909, Warszawa - 1994, Nicea)

Kompozycja

olej, wymiary 55 x 47 cm; sygn. u dołu: Spiro

Georges Spiro
Malarz-samouk, zaliczany do surrealistów. Wychowywał się u swojego wuja zamieszkałego w Wiedniu. W roku 1942 przedostał się z rodziną do Francji i zamieszkał w Nicei, gdzie utrzymywał się z wyrobu zabawek, a w wolnych chwilach zajmował się malarstwem. Nigdy nie studiował malarstwa. Pod koniec wojny został przyjęty do armii francuskiej. Po wojnie wyjechał do Anglii. W Londynie wystawił swoje prace w L’Arcade Gallery. W roku 1948 powrócił do Francji i po raz pierwszy wystawił w Paryżu swoje prace na wystawie młodych artystów, otrzymując nagrodę. Wtedy postanowił zająć się wyłącznie malarstwem. Jego obrazy, utrzymane w konwencji surrealizmu, były wystawiane w wielu salonach malarstwa i znalazły się w zbiorach wielu muzeów i w kolekcjach prywatnych.
Cena wylicytowana
4 000 zł *