Aukcja Dzieł Sztuki / 25 sierpnia 2018

39. Georg Wichmann | Zima w górach

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiZima w górach
39
Zima w górach

Georg Wichmann (1876 Lwówek Śląski - 1944 Szklarska Poręba)

Zima w górach

olej, płótno naklejone na tekturę,
27 × 44,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Georg Wichmann

Georg Wichmann W latach 1895-98 studiował w berlińskiej akademii w pracowni A.von Wernera i w Karlsruhe u L.von Kalckreutha. Uzupełniał wykształcenie w Królewcu pod kierunkiem O.Jernberga oraz we Wrocławiu u C.E.Morgensterna i Ed.Kaempffera. W latach 1902-3 przebywał w rodzinnej miejscowości, a w latach 1903-14 w Michałowicach. Po przeprowadzce do Gruszkowa (koło Kowar) zaangażował się w ratowanie ludowego dziedzictwa kulturowego. Od 1924 r. zamieszkał w Szklarskiej Porębie Górnej. Był członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Artystów św. Łukasza. Malował portrety i pejzaże, w tym szczególnie chętnie krajobrazy Karkonoszy. Swoje prace wielokrotnie wystawiał w siedzibie stowarzyszenia (Młyn św. Łukasza), w Muzeum Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Hamburgu i Görlitz.
Cena wylicytowana
4 200 zł